TOEFL iBT® Diagnostic

TOEFL iBT® Diagnostic

TOEFL iBT® Diagnostic

TOEFL iBT® sınavı, İngilizceyi üniversite seviyesinde kullanma ve anlama yeteneğini ölçen dinleme, okuma, konuşma ve yazma becerilerinin akademik yetkinlikle ne kadar ilişkilendirildiğini tespit eden bir sınavdır. Sınav, bir yükseköğrenim kurumunda eğitim almak isteyen öğrenciler, İngilizce dili öğrenim programına kabul edilenler ve edilmeyenler, burs ve sertifika adayları, ilerlemelerini izlemek isteyen İngilizce dili öğrencileri ve vize başvurusu yapan öğrenciler ile işçileri kapsamaktadır.

TOEFL®’ın yaratıcısı ETS tarafından geliştirilen TOEFL IBT® deneme sınavı, klasik TOEFL® sınavının belirlediği tüm dil becerisi ölçme şartlarını yerine getirirken, bunu günümüzün en yaygın olarak kullanılan alanı olan internet üzerinden yapıyor.

TOEFL IBT® ile en uyumlu sonuçları veren ETS TOEFL Practice Test ve Test-Den TOEFL Practice Test, sınavın sonuçlarına en yakın değerlendirme sınavları olarak, hazırlık sürecinde oldukça önemli bir yardımcıdır.

 • Test Hizmetleri, TOEFL® sınavlarının yaratıcısı ETS tarafından, sınavlarının Türkiye’deki yetkili uygulayıcısı olarak seçilmiştir.
 • Test Hizmetleri’nin uzman test uygulayıcıları, ETS uzmanlarından düzenli olarak eğitim alırlar.
 • Uygulanan ETS TOEFL Practice Test ve Test-Den TOEFL Practice Test sonuçları, TOEFL IBT®’den alınacak en yakın sonuçları verir. Değişiklik gösterme oranı en fazla %5’tir. Bu da testi alanlara sınav hazırlığını en verimli biçimde yapma imkanı verir.
 • Test Hizmetleri tarafından ETS standartlarına uygun olarak belirlenen ortamlarda yapılan sınavlar, eğitimli uzmanların gözetimi ve yönlendirmeleriyle uygulanır.

TOEFL IBT® sınavı ile aynı sürede (4 saat) tamamlanan deneme testi, yine aynı bölümlerden oluşur ve aynı sistemle değerlendirilir. Aldığınız sonuçlara göre TOEFL®sınavında nasıl bir başarı göstereceğinizi net verilerle göstererek tamamlamanız gereken eksiklerinizi belirlemesi sayesinde, sınava gerçek bir hazırlık niteliğindedir.

Sınav sonuçları aynı gün açıklanmaktadır.

Sınav Öncesi:

 • Web sitemizdeki takvimimize bakarak sınav tarihinizi belirleyin ve Test Hizmetleri ile irtibata geçin
 • Test Hizmetleri’nin deneyimli uzmanlarınca verilen İngilizce Listening Workshop, İngilizce Writing Workshop, İngilizce Speaking Workshop ve İngilizce Reading Workshop gibi ek çalışmalarla sınavdan daha yüksek puan alma şansınızı artırabilirsiniz.

Sınav Sırasında:

 • Yanınızda kimlik (nüfus cüzdanı, ehliyet ya da pasaport), kurşun kalem ve silgi bulunmalıdır. Kimlik bilgileriniz arasında T.C. kimlik numaranızın bulunduğundan emin olmalısınız.
 • Sınav ücretini ödediğinizi belgeleyen dekont yanınızda bulunmalıdır.

Sınav Sonrası:

 • Sınav sonucunuza göre eksiklerinizi tamamlamak amacıyla, Test Hizmetleri bünyesinde verilen Workshop’lara katılabilirsiniz.

Bizimle iletişime geçin, aklınıza takılan veya öğrenmek istediğiniz herhangi bir soru ya da istek için bize mesajınızı bırakın. Biz de en kısa zamanda mesajınızı değerlendirip size geri dönüş yapalım.

TOEIC Sınavı Başvuru Formu


  Uluslararası sınavlarda başarıya bir adım daha yaklaşın! Online Kayıt