CanED TESTING

CanED TESTING

Canadian Institute of Education Testing, Kanada Eğitim Bakalığı bünyesinde, uluslararası öğrencilerin dil gelişimlerini belirlemek amacı ile geliştirilmiş olan ölçümleme sistemidir. Avrupa Dil Portfolyosu (CEFR)’na uygun olarak farklı yaş gruplarından öğrencilere yönelik hazırlanmış olan 12 sınav ile öğrencilerin 4 beceride İngilizce dil gelişim tespiti sağlanmaktadır. 8 yaşından yetişkin gruplarına kadar farklı yaşta adaylar katılım gösterebilir.

Dil Ölçümleme odaklı bu sınav sistemin en büyük başarısı, adayın hedeflenen İngilizce dil seviyesindeki başarısının yanı sıra ilerlemesindeki ölçümlemeyi hedefliyor olmasından kaynaklanıyor. Konuşulanı anlama, dil kullanımı ve okuduğunu anlama bölümlerinin zorunlu olduğu sınavda istenen durumlarda yazma ve konuşulanı anlama becerileri de eklenebilir. Konuşma becerisiyle ilgili bölüm, CanED Testing sertifikalı eğitmenleri tarafından uygulanır.

CanED  4 beceri testi ile Dinleme ve Okuduğunu Anlama bölümleri ve isteğe bağlı Yazma ve Konuşma testlerinden oluşmaktadır. Öğrencinin ilerleyişini göstermek için tasarlanmış çoktan seçmeli bir testtir. Tüm içerikler, doğru bir tespit elde edebilmek için Profesyonel yazarlar tarafından yazılmıştır. Daha sonra, onlara orada yaşamak ve çalışmak için bir seçenek sunar. Bir sürecin ilk adımı olarak, uluslararası kabul gören CanED testleri, nitelikli özelliklere dayanan parlak ve başarılı bir gelecek için fırsatlar sunar.

CanED sınavları, yalnızca seviye tespiti yapan basit beceri testi değildir; aksine takip süreci denen bir süreklilik içerir. Bu sınav, birkaç ardışık sınav ile seviye gelişimlerini gözlemleyerek sınava girenler için bir gelişim süreçlerini takip etme fırsatı sunar. Bu nedenle, becerilerin gelişimini destekler ve okuma, yazma, konuşma ve dinleme olarak 4 beceride uygulanır.

Bizimle iletişime geçin, aklınıza takılan veya öğrenmek istediğiniz herhangi bir soru ya da istek için bize mesajınızı bırakın. Biz de en kısa zamanda mesajınızı değerlendirip size geri dönüş yapalım.

CanED Testing Sınavı Başvuru Formu


    Uluslararası sınavlarda başarıya bir adım daha yaklaşın! Online Kayıt