SAT Hazırlık

Amerika’daki üniversitelere başvururken SAT’den korkmayın. Test Hizmetleri’nde organize edilen workshop’lar, yüksek SAT skorlarına giden yoldaki en büyük yardımcınız.

SAT (Scholastic Aptitude Test), Amerikan üniversitelerinde lisans eğitimi almak isteyen tüm öğrencilerin ve Türkiye üniversitelerinde öğrenim görmek isteyen yabancı uyruklu öğrencilerin girdiği ve sonuçlarını bu üniversitelere başvururken kullandıkları bir sınavdır. SAT, SAT I ve SAT II olmak üzere iki ayrı sınavdan oluşur. SAT I, ya da “SAT Reasoning Test” sınavı Reading (okuma), Math (Matematik) ve Writing (Yazma) olmak üzere üç farklı bölümden oluşur. Bu alanlarda öğrencilerin bilgisinin ölçülmesi hedeflenir. SAT testinin her bir bölümü minimum 200 ve maksimum 800 puan ölçeğindedir.

SAT (Scholastic Aptitude Test) ile ilgili her konudan sorumlu tek kurum College Board organizasyonudur.

Her bölümü 800 üzerinden derecelendirilen SAT sınavı toplam 2400 puan üzerinden notlandırılmaktadır. Bazı özel durumlarda Writing (Kompozisyon Yazma) bölümü ayrı tutularak sadece Critical Reading ve Matematik bölümleri incelenerek iki bölümdeki toplam 1600 puan üzerinden de notlandırma mümkündür.

SAT – I sınavına hazırlık için Test Hizmetleri’ni seçmelisiniz, çünkü:

Zaman Yönetimi: Eğitmenlerimiz, özellikle ‘Reading’ gibi uzun paragraflı ve uzun soru metinleri olan bölümlerdeki sorulara, konunun bütününe hakim olarak hızlı cevap verme yeteneği kazandırırlar.
Soru Teknikleri Hakimiyeti: Vocabulary gibi zorlayıcı bölümler için uzman eğitmenlerimiz özel tekniklerin kullanımını öğreterek kelime bilgisinin ölçüldüğü bölümlerde öğrencilerin çözüm odaklı ilerlemesini sağlar.
Spesifik Kelime Çalışmaları: Sınavlara konu olabilecek kelime grupları, sınav öncesinde belirli bir sistem dahilinde eğitmenlerimiz tarafından size sunularak, zorlu geçen bu bölümü diğer öğrencilerden çok daha hızlı ve akılcı çözümlerle atlatmanız sağlanır.
Soru Çözümleri ve Alıştırmalar: Konu anlatımlarının tamamlanmasının ardından, doğru ve sınav hazırlığına yönelik uluslar arası kaynaklar aracılığıyla bol soru çözüm uygulamaları, alıştırma testleri ve küçük sınavlar ile öğrenciler, sınava kendilerini daha hazır hissederek girerler.
Kaynaklarımız: Kullanılan kaynaklar, anlaşmalı olduğumuz uluslararası eğitim kurumları (ERB, ETS, vb..) tarafından Test Hizmetleri’ne tavsiye edilmektedir.
SAT sistem yenilikleri: College Board tarafından sınav sistemine ve başvuru sürecine getirilen tüm update’ler, uzmanlarımız tarafından workshop’ları takip eden öğrencilerimize aktarılır.

Uluslararası sınavlarda başarıya bir adım daha yaklaşın! Online Kayıt