GRE

ABD ve Kanada’daki en iyi üniversitelerin yüksek lisans ve doktora için şart koştuğu GRE ®, ETS (Educational Testing Service) tarafından uygulanır.

ABD ve Kanada’daki en iyi üniversitelerin yüksek lisans ve doktora için şart koştuğu GRE, ETS (Educational Testing Service) tarafından uygulanır. Okullar tarafından daha sıklıkla istenen General Test ve bazı durumlarda istenen Subject Test olmak üzere iki gruba ayrılan sınava hukuk, tıp ve işletme dışındaki alanlardan gelen öğrencilerin girmesi beklenir.

GRE General Test, Sözel (GRE Verbal), Sayısal (GRE Quantitative) ve Analitik Yazım (GRE Analytic Writing) bölümlerinden oluşur. Sözel ve sayısal bölümlerin puanlaması 130-170 arasındadır.

Sözel bölüm 20’şer soruluk 2 bölümden oluşur ve toplam 1 saatlik süresi vardır. Sayısal bölümde yer alan 2 bölümün her birinde 20 soru yer alır ve toplam süre 70 dakikadır. Analitik Yazım bölümü ise Konu Analizi ve Tartışma Analizi olmak üzere iki bölümden oluşur ve verilen toplam süre 1 saattir. İngilizce gramer bilgisiyle birlikte ifadelerin net ve anlaşılır olmasına, sebep-sonuç ilişkisi ve örneklendirmelerin yer almasına dikkat edilir.

Süre

70 dk.

Dil:

İngilizce

Kimler Katılabilir?

Lisansüstü eğitim almak isteyen herkes

Uluslararası sınavlarda başarıya bir adım daha yaklaşın! Online Kayıt