Toefl IBT

İngilizce yeterliliğinizi, dünyanın en popüler ve geçerli sınavlarından biri olan TOEFL iBT® ile ispatlayın!

İnternet aracılığıyla yürütülen TOEFL iBT® sınavı, İngilizce konuşulan ülkelerde eğitim görme yolculuğunuzun önemli bir parçasıdır. Bu sınava ek olarak Test Hizmetleri’nin uyguladığı TOEFL Programı, sınava hazırlanmanızda ve İngilizce dil becerilerinizi geliştirmenizde size yardımcı olacak araçlar ve kılavuzlar sağlar.

TOEFL iBT sınavı, İngilizceyi üniversite seviyesinde kullanma ve anlama yeteneğinizi ölçer. Ve dinleme, okuma, konuşma ve yazma becerilerinizi akademik görevleri yerine getirirken ne kadar iyi bir şekilde birleştirdiğinizi değerlendirir.

Bunun yanında, bu sınav iş hayatı için de büyük önem taşır. Birçok şirket, çalışanlarının ya da adaylarının İngilizce seviyelerini değerlendirirken bu sınavın güvenilirliğine inanarak planlama yapar. İşverenler için olduğu kadar, adaylar için de önem taşıyan bir sınavdır, zira bu sınavdan başarılı puanlar alanlar, İngilizce sorununu ortadan kaldırmış demektir.

TOEFL Sınavına Kimler Girer?

Dünya çapında 27 milyondan fazla kişi, İngilizce dil yeterliğini göstermek için TOEFL sınavına girmiştir. Ortalama İngilizce beceri seviyesi Orta ile İleri arasında değişir.

  • Bir yükseköğrenim kurumunda eğitim almak isteyen öğrenciler
  • İngilizce dil seviyelerini çalıştıkları ya da başvurdukları işlere ispatlamak isteyenler
  • İngilizce dili öğrenim programına kabul edilenler ve edilmeyenler
  • Burs ve sertifika adayları
  • İlerlemelerini izlemek isteyen İngilizce dili öğrencileri
  • Vize başvurusu yapan öğrenciler ve işçiler

Dünyadaki diğer İngilizce dili sınavlarına nazaran TOEFL sınavının daha çok sınav tarihi (yılda 50’den fazla) ve yeri vardır. Sınava istediğiniz kadar girebilirsiniz, fakat 12 günlük bir süre içinde birden çok kez girilemez. Örneğin; hâlihazırda bir sınav randevunuz varsa bu randevunuzdan itibaren 12 günlük bir süre içinde başka bir sınav tarihi için kayıt yaptıramazsınız.

TOEFL sınavı ve sınav hazırlığı ile ilgili kendi dilinizde genel bilgiler almak için hemen Test Hizmetleri’ne başvurabilirsiniz.

Süre

4 Saat

Dil:

İngilizce

Kimler Katılabilir?

İngilizce seviyesini belgelemek isteyen herkes

Uluslararası sınavlarda başarıya bir adım daha yaklaşın! Online Kayıt