TOEFL IBT® Diagnostic

Artık TOEFL® sınavını istediğiniz zaman, internet ortamında almanız mümkün!

Test Hizmetleri, dünyada her yıl on binlerce kişinin online olarak satın aldığı ETS TOEFL Practice Test ve Test-Den TOEFL Practice Test ile tanıştırıyor. Sınavlara ulaşmak ve uygulamak çok kolay:

Hızlı, pratik, etkili ve online!
TOEFL IBT ® ile en uyumlu sonuçları veren ETS TOEFL Practice Test ve Test-Den TOEFL Practice Test, sizi sınava en gerçekçi değerlendirme araçlarıyla taşıyor.

Diagnostic Sınavlar ile Sürpriz TOEFL ® Sonuçlarına Son!
TOEFL IBT ® sınama ve değerlendirme sisteminin bire bir uygulandığı Diagnostic sınavlar, hem TOEFL IBT öncesi kendinizi denemenizi sağlıyor, hem de skorlarınızı yükseltmenize yardımcı oluyor.

TOEFL IBT® Deneme Sınavları Türkiye’de Test Hizmetleri’nden Alınır. Çünkü;
Test Hizmetleri, TOEFL® sınavlarının yaratıcısı ETS tarafından, sınavlarının Türkiye’deki yetkili uygulayıcısı olarak seçilmiştir.
Test Hizmetleri’nin uzman test uygulayıcıları, ETS uzmanlarından düzenli olarak eğitim alırlar.
Uygulanan ETS TOEFL Practice Test ve Test-Den TOEFL Practice Test sonuçları, TOEFL IBT ® ’den alınacak en yakın sonuçları verir. Değişiklik gösterme oranı en fazla %5’tir. Bu da testi alanlara sınav hazırlığını en verimli biçimde yapma imkanı verir.
Test Hizmetleri tarafından ETS standartlarına uygun olarak belirlenen ortamlarda yapılan sınavlar, eğitimli uzmanların gözetimi ve yönlendirmeleriyle uygulanır.

TOEFL iBT Sınavı Nedir?

TOEFL iBT ® sınavı, İngilizceyi üniversite seviyesinde kullanma ve anlama yeteneğinizi ölçer. Dinleme, okuma, konuşma ve yazma becerilerinizi akademik görevleri yerine getirirken ne kadar iyi bir şekilde birleştirdiğinizi değerlendirir.

TOEFL® ’ın yaratıcısı ETS tarafından geliştirilen TOEFL IBT ® deneme sınavı, klasik TOEFL ® sınavının belirlediği tüm dil becerisi ölçme şartlarını yerine getirirken, bunu günümüzün en yaygın olarak kullanılan alanı olan internet üzerinden yapıyor.

TOEFL IBT ® sınavı ile aynı sürede (4 saat) tamamlanan deneme testi, yine aynı bölümlerden oluşur ve aynı sistemle değerlendirilir. Aldığınız sonuçlara göre TOEFL ® sınavında nasıl bir başarı göstereceğinizi net verilerle göstererek tamamlamanız gereken eksiklerinizi belirlemesi sayesinde, sınava gerçek bir hazırlık niteliğindedir.

ETS’in sınava destek amacıyla hazırladığı  ETS TOEFL ® Programı da, sınava hazırlanmanıza ve İngilizce dil becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olacak araçlar ve kılavuzlar sağlar.

Sınava kimler katılabilir?
Bir yüksek öğrenim kurumunda eğitim almak isteyen öğrenciler
İngilizce dili öğrenim programına kabul edilenler ve edilmeyenler
Burs ve sertifika adayları
İlerlemelerini izlemek isteyen İngilizce dili öğrencileri
Vize başvurusu yapan öğrenciler ve işçiler
TOEFL iBT ® Diagnostic sınav ücreti 120 TL’dir.

Sınav sonuçları aynı gün açıklanmaktadır.

Sınav Öncesi:
– Web sitemizdeki takvimimize bakarak sınav tarihinizi belirleyin ve Test Hizmetleri ile irtibata geçin
– Test Hizmetleri’nin deneyimli uzmanlarınca verilen İngilizce Listening Workshop, İngilizce Writing Workshop, İngilizce Speaking Workshop ve İngilizce Reading Workshop gibi ek çalışmalarla sınavdan daha yüksek puan alma şansınızı artırabilirsiniz.
Sınav Sırasında:
– Yanınızda kimlik (nüfus cüzdanı, ehliyet ya da pasaport), kurşun kalem ve silgi bulunmalıdır. Kimlik bilgileriniz arasında T.C. kimlik numaranızın bulunduğundan emin olmalısınız.
– Sınav ücretini ödediğinizi belgeleyen dekont yanınızda bulunmalıdır.
Sınav Sonrası:
– Sınav sonucunuza göre eksiklerinizi tamamlamak amacıyla, Test Hizmetleri bünyesinde verilen Workshop’lara katılabilirsiniz.

Uluslararası sınavlarda başarıya bir adım daha yaklaşın! Online Kayıt