ELTiS® SINAVI İLE AMERİKA’DA LİSE EĞİTİMİNE ADIM AT ÜNİVERSİTE BURSU AL

ELTiS® SINAVI İLE AMERİKA’DA LİSE EĞİTİMİNE ADIM AT ÜNİVERSİTE BURSU AL

Eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen pek çok öğrencinin hayali teknolojiye ayak uydurarak gelecek için sağlam temeller atmaktır. Yurtdışında nitelikli bir eğitim ise uzun yıllardır kalıplaşmış olan lisans eğitiminin dışına çıkmıştır. Son yıllarda özellikle yurtdışında lise eğitimine duyulan ilgi git gide artış göstermiştir.
Amerikan üniversiteleri yalnızca dersteki başarısına değil, öğrencinin toplumsal gelişimine de yönelmektedir. Özellikle öğrencinin katıldığı faaliyet ve sosyal sorumluluk projeleri, kabiliyetlerini gösterme biçimleri önem kazanmaktadır. Eğitim sistemleri arasındaki farklılıklar gösterilen bu eğilimlerin kaydının tutulmasını zor hale getirmektedir. Özellikle Türkiye’de bu etkinlik alanlarının sınırlı olması ve raporlanmaması, yurtdışı üniversite başvurularında sıkıntı doğurabilmektedir.
Yurtdışında öğrenci değişim, lise eğitimi ve üniversite tercihi açısından 15. sırada yer alan Türkiye’de, Test Hizmetleri başvuru koşullarında ilk sırada yer alan dil yeterliliği kıstasını yerine getirmenin göstergesini sunmaktadır. Uyguladığı ELTIS® sınavı Amerika’da liselerin kabul koşuludur ve sorular dinleme ve anlama bölümlerine dağılarak iki yeteneğin temel ölçümünü sağlamaktadır. ABD, Kanada ve Birleşik Krallık olmak üzere pek çok ülkede talep edilen test en iyi liseleri tercih etmenize yaramaktadır. 24 Listening, 26 Reading olmak üzere 50 sorudan oluşan ELTiS® ile lise eğitimini tamamlayarak, Amerika’da ve daha pek çok ülkede rahatlıkla üniversiteye girme fırsatını kaçırmayın.

Leave a comment

Uluslararası sınavlarda başarıya bir adım daha yaklaşın! Online Kayıt