Yurt dışı Özel Lise Giriş Sınavları

Lise eğitimine yurt dışında devam etmek, gündüzlü veya yatılı özel liselerde bir yıl veya daha uzun süreli eğitim almak isteyen öğrencilerin girmesi zorunlu sınavları kapsamaktadır./span>

Lise eğitimine yurt dışında devam etmek, gündüzlü veya yatılı özel liselerde bir yıl veya daha uzun süreli eğitim almak isteyen öğrencilerin girmesi zorunlu sınavları kapsamaktadır. Kanada, Amerika, Avustralya, İngiltere ve İsviçre gibi ülkelerin dışında bazı Avrupa ülkeleri de özel lise kabul seçmelerinde bu sınav sonuçlarını istemektedir. 

SSAT, ISEE ve TOEFL IBT sınavları gidecekleri okullarda gereksinim duyacakları yabancı dil yetkinliğini, sayısal soru çözümleme tekniklerini ölçen sınavlardır ve başvuru aşamasında bu sınavlar zorunlu tutulmaktadır. Burada gösterecekleri başarı, yurt dışındaki lise döneminde ve peşi sıra tercih edecekleri akademik süreçte belirleyicidir. 

Her sınavın içerik ve kapsamı farklı olmakla birlikte, ağırlıklı akademik İngilizce ve matematik becerisinin ölçüldüğü bu sınavlar, yurt dışı özel lise eğitimi hedefleyen herkesin alması gereken sınavlardır. Okullar kabul için yüzdelik başarı dilimi veya hedef skor belirleyerek başvurularda öğrencilerin akademik ve sosyal, sportif, sanatsal başarılarının yanı sıra sınav sonuçlarını da dikkate almaktadırlar. Bu sınavlara giren öğrenciler özel yatılı veya gündüzlü okullara başvuru yapma hakkına sahiptirler. 

SSAT (Secondary School Admission Test)

ISEE

TOEFL IBT

Uluslararası sınavlarda başarıya bir adım daha yaklaşın! Online Kayıt