SSAT

Geleceğinizi belirleyen okul hayatınızı yönlendirecek çok önemli bir aşama: SSAT – Secondary School Admission Test ®

Yüksekleri hedefleyenler için yurtdışındaki en iyi özel liselerin kapısını açan SSAT sınavı, başvuru sürecindeki en önemli kriterdir.

Dünyanın en iyi okulları tarafından alınması zorunlu kılınan sınav, öğrencilerin bu okullarda başarıyla eğitim görebileceğinin belgelenmesi amacını taşıyor. Sınav, potansiyel öğrencilerden okul yaşamında nasıl bir performans beklenebileceği konusunda son derece değerli bilgiler verir.

5. – 12. sınıflarda okuyan ve yurtdışındaki özel liselerin birinde eğitimine devam etmek isteyen öğrenciler için ilk adım, SSAT’dir.

Öğrencilerin sınıflarına göre seviyelendirilen SSAT (Ortaokul ve Lise Giriş Sınavı), 5. ve 11. sınıflarda okuyan öğrencilerin yeterliliğini ölçen çoktan seçmeli bir sınavdır.

Farklı sınıflara göre seviyeler şöyle sınıflandırılır:
Elemantary Level; 3 – 4. sınıflar
Middle Level; 5 – 7. sınıflar
Upper Level; 8 – 11 . sınıflar olarak üçe ayrılırlar

1.BÖLÜM      Kompozisyon
2.BÖLÜM      Matematik I
3.BÖLÜM      Okuma-Anlama
4.BÖLÜM      Kelime
5.BÖLÜM      Matematik II

Sınava kimler katılabilir?
3. sınıftan 11. sınıfa kadar, Amerika’daki kolejlerde üst düzey akademik eğitim almayı isteyen tüm öğrenciler katılabilir.
Sınav Öncesi:
– Web sitemizdeki takvimimize bakarak sınav tarihinizi belirleyin ve Test Hizmetleri ile sınav tarihinden 30 gün önce irtibata geçin.
– www.ssat.org adresinden girerek sınav takvimini görüp, online başvuru işleminizi yapınız. SSAT için sınav başvuruları sadece online yapılmaktadır ve başvuru tarihlerine dikkat ediniz.
– Test Hizmetleri’nin deneyimli uzmanlarınca verilen SSAT Workshop ve English Reading Workhop, gibi ek çalışmalarla sınavdan daha yüksek puan alma şansınızı artırabilirsiniz.
Sınav Sırasında:
– Yanınızda kimlik (nüfus cüzdanı, ehliyet ya da pasaport) bulunmalıdır. Kimlik bilgileriniz arasında T.C. kimlik numaranızın bulunduğundan emin olmalısınız.
– Sınav ücretini ödediğinizi belgeleyen dekont ve kaydinizin alındığını belgeleyen yazı yanınızda bulunmalıdır.
Sınav Sonrası:
–  Sınav sonucunuza göre eksiklerinizi tamamlamak amacıyla, Test Hizmetleri bünyesinde verilen Workshop’lara katılabilirsiniz.
Sınav sonuçları 15 gün içinde mail ve posta yoluyla size ve başvuru yaptığınız okullara bildirilecektir. Sınav ücreti 245 $’dır. Öğrenciler her uygulamada sınava katılabilirler.

Süre

60 dk.

Dil:

İngilizce

Kimler Katılabilir?

5 -11. sınıf arası tüm öğrenciler

Uluslararası sınavlarda başarıya bir adım daha yaklaşın! Online Kayıt