Business English

Business English A1

Belli iş becerilerinin gelişmesi, kariyer hedeflemelerinde çağın gereklerine göre hareket edilebilmesi açısından gerekli olan iş İngilizcesini kapsayan Business English A1, en temel seviyede İngilizceyi ifade eder. Bu İngilizceyi başlangıç olarak ele alıp çalışılan yer ya da hedeflenen kariyere göre geliştirilmesi planlanır.
Business English A1 programlarında İngilizce terminolojik olarak iş mektupları ve diğer okumaları yapabilmek üzere eğitime başlanır. Aşamalarına göre sınavlarla ilerleyen bu seviyenin ardından biraz daha yetkinlik içeren A2 programına geçilir.

Business English A2

A1 seviyesini tamamlamış, kariyer planlamasına göre gelişimine devam etmek isteyen kişilerin geçtikleri sınavdan sonra başlayacakları diğer eğitim programı A2’dir. Bu seviye iş İngilizcesi ile meslek yaşamında gereksinim duyacağı orta seviyeye yakın bir İngilizce için hazırlanmıştır. İletişim becerilerinin gelişmesi, sözlü yazılı görüşmelerin sağlıklı yürütülmesi ve yine terminolojiye daha fazla hakim olunan Business English A2 seviyesi de sonunda yapılacak sınav ile bir üst seviyeye geçmeyi hedefler.

Business English A2 programının ardınsan B1 sürecine geçilir. Birçok iş yerinin sınav tercihi ve seviye beklentisi farklıdır. Ancak ileriye dönük ve yetkinlik gerektirecek bir iş yaşamı için devam edilmesi ve diğer seviyelerde de başarı elde edilmesi hedeflenmektedir. 

Business English B1

Bu seviye diğer sınavları geçen adayların meslek yaşamlarını İngilizce yazılı ve sözlü olarak gereksinim duyacakları yetkinlikte sürdürebilmeleri açısından önemlidir. A1 ve A2 seviyelerini başarıyla tamamlamış bir kişi sözlü ve yazılı anlatım sıkıntısını sonlandırırken, Business English B1 aşamasında ise literatüre hakim olmak, sorunsuz iletişim ve yine çalışılan iş yerinin/kurumun beklediği seviyede bir performans gösterebilmek artık kusursuz noktaya gelmiştir.
Business English B1 programları kişilere hedeflenen mesleki kariyerde gereksinim duyacakları İngilizceye güvenli bir yetkinlik kazandırırken daha sonrası için sağlam bir zemin oluşturur. Sunum ve müzakere terminolojisine hakim olmak, gerekli görüşmeler ya da daha karmaşık durumlar için B1 seviyesi bir çok firma tarafından çalışanlarından talep edilmektedir.

Uluslararası sınavlarda başarıya bir adım daha yaklaşın! Online Kayıt