SSAT TESTİ BAŞVURU KOŞULLARI

SSAT TESTİ BAŞVURU KOŞULLARI

SSAT hedefi yurt dışındaki kolejlerde okumak olan öğrenciler için yurtdışındaki belli okulların gerekli gördüğü bir yeterlilik sınavıdır. SSAT sınavına 5. ve 11. sınıflarda okuyan herkes girebilir. Okuldaki sınavlarda aldığı başarı notunun bu sınavla ilişkisi olduğunu belirtmek gerekiyor. SSAT tamamen kavrama becerisi ve yetkinlik arayan bir test sistemi geliştirmiştir. SSAT testi başvuru koşullarına göre ilk atılması gereken adım hangi okul seçilmişse, bir ön görüşme ile o okulun istediği belgelerden ve koşullardan emin olmaktır. Elbette seçilen okul ya da kolejin SSAT sınavıyla öğrenci kabul edip etmediğinin öğrenilmesi gerekiyor. Avrupa’daki bazı okullar SSAT dışında kendi dilleriyle ilgili yeterlilik de talep edebiliyorlar. Bunun önceden belirlenmesi doğru bir süreç yönetimi açısından gerekli.

SSAT testi başvuru koşulları için geçerli fotoğrafınızın olduğu kimlik ya da pasaportunuzu online başvuru sistemine yüklemeniz gerekiyor. Son anda yapacağınız değişikliği mutlaka sınav merkezine bildirmeniz gerekiyor. Değişmiş bilgilerle sınava girdiğinizde yaşanacak sorumluluklardan testi düzenleyen kurum sorumlu olmayacaktır.

Sınav kayıt ve giriş zamanlarının bilgisine hakim olmak, hazırlık süreci için etkili bir durum. Bu tarihlere göre çalışmaları yönetmek isteyenlerin tarihlerden emin olması gerekiyor. Tarihlerde herhangi bir esneklik olmadığının altını çizmemizde fayda var.

Sınav için belirlenen harç ücretlerini online olarak ya da banka şubelerine yatırmanız daha sonra da bu bilgiyi sınav merkeziyle paylaşmanız önemli. Ödeme yapılmadan önce sınavda yer ayırtmış olsanız bile bu kesinleşmeyecektir. SSAT testi başvuru koşullarında yazan harç bedelini ödedikten sonra ilgili dekontu yanınızda bulundurmanız gerekiyor.

Ödeme ve başvuruyu online olarak tamamladığınızda size gelecek olan aday numaranızı almayı unutmamalısınız. Ödeme yapmak ya da başvuruyu tamamlamak tek başına yeterli değil. Bu aday numarası sınava girişinizin belgelendiğini gösteriyor.

SSAT testi başvuru koşullarına eklenmesi gereken en önemli bilgi sınavdaki güvenlik önlemlerinin çok sıkı olduğu düşüncesiyle, yanınızda götüreceğiniz belgelerin güncel ve doğru olması, mümkünse cep telefonu gibi elektronik cihazları yanınıza almamanız gerektiği. Sınav sırasında bütün cihazlar özel bir alanda sınav bitimine dek saklı tutuluyorlar. Sınav sırasında yumuşak uçlu kurşun kalem dışında bir kalem kullanmamanız da sonuçların bilgisayar taramasından geçebilmesi adına aklınızda olmalı. Silgi kullanılmasına izin verilmiyor. Onun dışında sözlük veya herhangi bir kitap da sınav sırasında yanınızda bulunduramayacaklarınız arasında.

Bizimle iletişime geçin, aklınıza takılan veya öğrenmek istediğiniz herhangi bir soru ya da istek için bize mesajınızı bırakın. Biz de en kısa zamanda mesajınızı değerlendirip size geri dönüş yapalım.

SSAT Sınavı Başvuru Formu


    Uluslararası sınavlarda başarıya bir adım daha yaklaşın! Online Kayıt