SSAT SINAVINI KABUL EDEN LİSELER

SSAT SINAVINI KABUL EDEN LİSELER

SSAT sınavı ortaokul ya da lise döneminde yurtdışındaki okullarda okumayı tercih eden öğrenciler için zorunlu bir beceri sınavıdır. Diğer sınavların aksine SSAT sınavı beceri ve kavrama yeteneğini tespit etmek üzere yapılır. Yüksek başarı notu alarak derslerinde iyi olan öğrencilerin salt notlarına güvenerek SSAT sınavını kabul eden liselere yönelmemesi gerekiyor. Kendilerini okuma, okuduğunu anlama, görsele dayalı metin yazma ve matematik&geometri alanlarında da geliştirmiş olması öncelikli kriter.

Ülkelere göre eğitim koşulu olarak sunulan sınavlar farklılık göstermektedir. Ama içlerinden birçoğunun SSAT sınavını tercih etmesi öğrencilere verilecek eğitimin içeriğinden kaynaklanıyor. Seçim yaparken hangi okulun, hangi sınavı istediği; eğitim konusundaki anlayışını bilmek gerekiyor. Test Hizmetleri hedefini yurtdışında bir liseye çevirmiş olan öğrenciyle yapacağı görüşmede sınavın türüne ve nasıl bir yetkinlik beklediğine dair detaylı bir bilgilendirme yapıyor. Ondan sonra düzenlediği sınav için gerekli süreci başlatmış oluyor.

SSAT sınavını kabul eden liselerin başında Avustralya yer alıyor. Hedefleri bu ülkeye yönelmiş olan öğrencinin sınava girmeden önce orada tercih ettiği okulla bir ön görüşme yapması, daha sonraki hazırlık sürecini yönlendiriyor. Benzer şekilde Avrupa ülkelerinden Fransa, İtalya’da eğitim görecek olan öğrenci SSAT sınavına girmek zorunda. Diğer sınavlarda da belirttiğimiz gibi Avrupa ülkelerinin kriterleri, özellikle dil konusunda değişkenlik gösterdiği için başvuru koşullarını araştırırken dil ile ilgili net bir bilgiye ulaşmak çok önemli. İngiltere de yine SSAT sınavını geçmiş bir öğrenciye lise olanakları sunuyor. Burada da İngiltere’deki okullarla ön görüşme ve sınav konusunda destek alınan kurumla düzenli temas kurmak önemli. Kanada liselerinde okumayı hedefleyen öğrencinin de SSAT sınavında kendisinden beklenen yeterliliği vermiş olması gerekiyor. Amerika’daki liselerde de SSAT sınav sonucu gözetiliyor.

Test Hizmetleri eğitim alanında hedefini tespit etmiş; ya da henüz karar aşamasında olan öğrenci ve ailelerine en doğru seçimi yapmak konusunda fikir verirken o yolda aşılması gereken sınav süreçleri ile ilgili doğru bir yönlendirme yapıyor. SSAT Sınavını kabul eden liselerin hangileri olduğunu, sınav öncesinde ve sonrasında atılacak adımları belirleme aşamasında yaşanan kafa karışıklıklarını ortadan kaldırdıktan sonra salt başarı ve hedef odaklı bir gelişim izlenmiş oluyor. Bu süreçte doğru uzman desteğini alarak, hedeflenen ülkenin olanaklarının, tercih ve şartlarının önceden tespit edilmesi oldukça önemli. Gerekli hazırlık süreci ancak bu şekilde sağlıklı bir şekilde kontrol edilebiliyor. Öğrencinin başarısından çok kavrama yeteneğini öncelikli tutan SSAT sınavı hazırlığı, birikim ve kaliteli bir destekle çok daha kolay yapılıyor.

Bizimle iletişime geçin, aklınıza takılan veya öğrenmek istediğiniz herhangi bir soru ya da istek için bize mesajınızı bırakın. Biz de en kısa zamanda mesajınızı değerlendirip size geri dönüş yapalım.

SSAT Sınavı Başvuru Formu


    Uluslararası sınavlarda başarıya bir adım daha yaklaşın! Online Kayıt