KANADA LİSELERİ GİRİŞ SINAVI

KANADA LİSELERİ GİRİŞ SINAVI

Kanada’da lise eğitimi almak isteyen öğrencilerin gidecekleri liseyi belirledikten sonra bazı sınavlara girmeleri gerekiyor. Doğru bir yönetimle bu sınavlara hazırlanan ve başarılı olan öğrenciler için Kanada’da daha sonraki akademik hayat çok daha kolay ilerleyebiliyor. Kanada liseleri giriş sınavı ve Kanada öğrenci değişim programı (Lise) konusunda uzman Test Hizmetleri öğrencilerin ve ailelerin bu konudaki arayışlarını doğru yönlendiren en yetkili adres.

IB (International Baccalaurate) ve AP (Advanced Placement) derslerinin sistemli olarak verildiği özel liseler ve eyalet liselerinde okuyan öğrenciler yalnızca Kanada üniversitelerine hazırlık değil, tüm dünyadaki en iyi üniversitelere hazırlık yapmış oluyorlar. Kanada dünyada özellikle eğitim alanında en çok tercih edilen ülkelerden biri olduğu için tercihlerin pek çoğu bu yönde oluyor. Dolayısıyla bu kadar geniş bir rekabet alanında doğru bir hazırlanma süreci kaçınılmazdır.

Test Hizmetleri bünyesindeki ISEE sınavı Kanada liselerine girmek isteyen öğrencilerin girmesi gereken sınavlardan biridir. Bunun dışında her okulun tercihi değişiklik gösterse de Kanada Liseleri giriş sınavı dendiğinde ELTiS® sınavının da zorunlu olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Öğrencilerin sınavlarda gösterecekleri performansa bağlı olarak burslu ya da ücretli okuyup okuyamayacakları belli oluyor.

Bu nedenle Kanada Liseleri giriş sınavı için uzmanlardan destek almak, süreci doğru yönetebilmek adına çok önemli. Kanada’da lise eğitiminin doğrudan üniversiteye giriş, hatta vatandaşlık hakkı gibi birçok avantajı beraberinde getirdiğini düşünerek iyi bir hazırlık ve tam donanımla sınavları geçmek gerekiyor.

Test Hizmetleri ortaöğretim öğrencileri için uygulanabilen uluslararası bir seviye tespit sınavı olan PLEP® ile öğrencilerin uluslararası eğitim alabilmeleri konusunda bir ön hazırlık yapmalarına, eksikleri tamamlamalarına destek oluyor. Öğrencilerin, İngilizce bilgisini ölçmek, sınav becerilerini artırmak ve öğrencileri eğitim- öğretim hayatları boyunca sıkça karşılaşacakları İngilizce sınavlarına hazırlamak ve kültürler arası öğrenci değişim programlarına başvuru yapmak amacıyla yapılmaktadır.

Test Hizmetleri’nden Kanada Liselerine giriş sınavları ve süreçleri ile ilgili bilgi alabilir, tercih ettiğiniz okulla görüşmeleri yine Test Hizmetleri’nin uzman danışmanlarıyla yapabilirsiniz. Sınavlara hazırlık döneminde alanında yetkin eğitimcilerle çalışma şansını da burada elde edebiliyorsunuz. 30 yıllık birikimini Prometric ile birleştiren ve uluslararası sınavlar konusunda en yetkili kaynak olan Test Hizmetleri her yıl yüzlerce öğrencinin dilediği ülkede eğitim almasına aracılık etmektedir.

Bizimle iletişime geçin, aklınıza takılan veya öğrenmek istediğiniz herhangi bir soru ya da istek için bize mesajınızı bırakın. Biz de en kısa zamanda mesajınızı değerlendirip size geri dönüş yapalım.

Kanada Liseleri Giriş Sınavı Başvuru Formu


    Uluslararası sınavlarda başarıya bir adım daha yaklaşın! Online Kayıt