Şirketler İçin İsteğe Bağlı Sınav Hazırlama

Şirketler İçin İsteğe Bağlı Sınav Hazırlama

Bir şirketin gelişip güçlenme sürecinde dönemsel olarak olanaklarını ve çalışanlarını bu değişim sürecine adapte edebilmek için bir takım uygulamalara ihtiyacı var. Eğitim ve seminerlerin yanı sıra, elindeki mevcut imkanları ve süreci değerlendirebilme yollarından biri de bir takım test ve sınav teknikleriyle bunu zamanında tespit etmek. Şirketler için isteğe bağlı sınav hazırlama programı böyle bir ihtiyaca yönelik, oldukça tercih edilen bir hizmet. 

Test Hizmetleri olarak bu sürecin tüm gidişatını başından sonuna dek belirliyor ve kaliteli yönetimini gerçekleştiriyoruz. Şirketlere veya şahıslara gerek duydukları değerlendirmenin türüne ve şekline göre diledikleri gibi isteğe bağlı sınav hazırlama yönetimini gerçekleştirmek adına pek çok olanağı bir arada sunuyoruz. Bunlar arasında en çok gereksinim duyulan hizmet yabancı dil alanında. Yapılan sınavların ekibin gelişim ve potansiyelini tespit etmek üzerine farklı alanlarda hazırlanıyor. 

Şirketler için isteğe bağlı sınav hazırlama programında 4 beceri ve 2 beceri diye gruplara ayrılan yetkinlik, performans tespiti için yer alan bölümler şöyle;

  • Okuma
  • Yazma
  • Dinleme
  • Konuşma olarak ilk ana dört beceri üzerine yapılıyor.

Eğer şirket konuyla ilgili özel bir yetkinlik tercih ediyorsa bu dördü içinden iki alana ağırlık verilip ona göre sınav hazırlanıyor. 

Test hizmetleri olarak ayrıca sınav korelasyon analizi için talep edilen tabloyu isteyen şirkete sunuyoruz. Sınavlar tercihe göre şirketin kendi bünyesinde ya da kendi istedikleri bir yerde yapılıyor. Elbette birçok konuda olduğu gibi güvenlik konusu hizmetlerimizin “sınav hazırlama” çalışmalarının en önemli parçası. Bu güvenlik adaletli sonuç elde edilmesi ya da herhangi bir kötüye kullanımın engellenmesi adına oldukça titizlikle planlanıyor. Şirketlere bu anlamda vereceğimiz güvence, ortaya çıkan sonuçların değerlendirme aşamasında olası bir sorun yaşanmasını tamamen önleyen bir sistemle oluşturuldu. Bunun dışında yine sınav için bizim tarafımızdan şirketin tercihlerine göre özel bir denetmen, gözetmen temin edilebiliyor. Böylelikle sınav talep eden firmanın fazladan bir çaba harcamasına gerek kalmıyor. 

Şirketler için isteğe bağlı sınav hazırlama hizmetlerimizin hizmet skalası içinde sınavlara dair özel kural kitapçıkları, sınav istatistiklerinin şirket, kurum ya da talep eden şahsa sunulması da yer alıyor. Bütün bunlar sürecin eksiksiz sonuçlarına sağlıklı yoldan ulaşmayı içerdiği gibi, sınava girecek olanlara önceden detaylı bir bilgilendirme yapıyor. Sınavlarla ilgili eğer gerekli görülürse özel bir sınav öncesi mülakat yapacak donanımlı uzmanlar temin ediliyor. Bu da sınavın işlevselliğini yükselten ve daha fazla gerçek bilgiye kısa yoldan ulaşmayı sağlayan önemli bir unsur. Aynı zamanda sınava girecek olan kişilerin genel yetkinliklerini keşfetmek adına oldukça gerekli.

Her şey sonuçlandıktan, şirket yeterli bilgi ve istatistiğe sahip olduktan sonra ilgili alanlarda yabancı dil konusunda yetersizlik tespit edildiğinde, şirketin isteğine göre gerekli donanımı güçlendirmek adına eğitim verecek uzman devreye giriyor. Sözgelimi, İngilizce konusunda yetersiz görülen ekibi alanda daha etkin hale getirmek için İngilizce öğretmen ve gerekli konularda deneyimli uzmanlar sağlayabiliyoruz. Bu da şirketler için isteğe bağlı sınav hazırlama sürecinin, gelişim ve dönüşümü güçlendirmek adına verdiği özel bir fırsat olarak tarafımızdan özel eğitmenlerle mümkün oluyor. 

Sınavlar ve hazırlık süreçleriyle ilgili bilgi almak amacıyla Test Hizmetleri’ne ve uzman kadromuza dilediğiniz zaman aşağıdaki iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz.

İletişim Bilgilerimiz:

Esentepe Mahallesi, Büyükdere Cad.
Onur İş Hanı No:118 Kat:10
Esentepe, Şişli, İstanbul, 34394, Türkiye

+90 212 216 08 37

Leave a comment

Uluslararası sınavlarda başarıya bir adım daha yaklaşın! Online Kayıt