Dil Yeterliliği Ölçen Sınav Hazırlama

Dil Yeterliliği Ölçen Sınav Hazırlama

Dil yeterliliği günümüzde pek çok eğitim ve hatta kariyer hedefinin olmazsa olmaz parçası. Yurtdışında eğitim görmek için zorunlu olan dil yeterlilik sınavları artık her alanda karşımıza çıkıyor. Dolayısıyla dil yeterliliği ölçen sınav hazırlama konusu başlı başına hayata doğrudan etki eden bir uzmanlık alanı. Bu işi yeterli birikim ve kaynakla yapan Test Hizmetleri, geleceğin en önemli hedeflerini belirlemede çok aktif bir rol oynuyor.  

Yüksek lisans, doktora gibi konuları öncelikli olarak kapsayan dil yeterlilik sınavı belli meslek grupları için de geçerli olmaya başladı. Hukuk, tıp, finans ve eğitim konularında çalışacak olanlar bu sınavların karşılarına mutlaka çıkacaklarını bilerek hazırlık yapmak zorunda. Dil yeterliliği ölçen sınav hazırlamak, hizmetlerimiz arasında öncelikli olarak yer alıyor. 

Aynı zamanda kültürel değişim programına katılmak isteyen ya da Özel Yatılı Lise ya da Devlet Lisesi gibi seçeneklerle Amerika, Kanada, İngiltere gibi ülkelerde eğitim almayı hedefleyen öğrenciler, Test Hizmetleri’nin 30 yıllık tecrübesiyle bu sınav engelini rahatlıkla aşabiliyorlar. 

Test Hizmetleri olarak, yurtdışı eğitimleri ya da mesleki gerekçelerle bu sınava gereksinim duyanlar için bir program sunuyoruz. Diğer sınav hazırlama çalışmalarımızda olduğu gibi bu da çeşitli özel hizmetleri de bünyesinde barındırıyor. 

En bilinen sınavlara değinirken Test Hizmetleri’nin bu sınavlar ve çok daha fazlası için imkan yarattığını belirtmemiz gerekiyor.

  • SSAT
  • ELTiS® (English Language Test for International Students
  • Independent School Entrance Exam (Bağımsız / Özel Okul Giriş Sınavı): ortaöğretim kurumlarına giriş değerlendirmesi yapan, Amerika’daki birçok bağımsız okul tarafından öğrencilerin kabul süreçlerinde kullanılan giriş sınavıdır. Yurtdışında kolej eğitimi almak isteyen öğrencilerin okullara başvuru öncesinde alması gereken bir sınavdır. Amerika’daki özel okulların kabul şartlarından biri olarak görülebilir.
  • Pre Intermediate Level English Proficieny Test: ortaöğretim öğrencileri için uygulanabilen uluslararası bir seviye tespit sınavıdır. Öğrencilerin, İngilizce bilgisini ölçmek, sınav becerilerini artırmak ve öğrencileri eğitim- öğretim hayatları boyunca sıkça karşılaşacakları İngilizce sınavlarına hazırlamak ve kültürlerarsı öğrenci değişim programlarına başvuru yapmak amacıyla yapılmaktadır.
  • International English Language Testing System (Uluslararası İngilizce Dili Ölçüm Sistemi): İngiltere, Avustralya, Yeni Zelanda’da eğitim görecekler için gereklidir. Okuma, yazma ve konuşabilme gibi kriterlere göre hazırlanan bir sınavdır. 
  • Test of English for International Communication (Uluslararası İletişim için İngilizce Sınavı): Mesleki anlamda değerlendirme yapar. Çalışma şartlarını İngilizce olarak yerine getirebilecek yetkinliği ölçer. 
  • Certificate in English Language Teaching to Adults (Yetişkinlere Yönelik İngilizce Dili Öğretimi Sertifikası): Ana dili İngilizce olmayan öğretmenlerin İngilizce konusundaki durumunu tespit edip, buna göre çalışma imkanı sağlayan uluslararası belge alabilmeleri için gerekli bir sınavdır.
  • SAT Reasoning Test (Sat Düşünme Testi): Mühendislik, eğitim ve sosyal bilimler alanında yurtdışında yüksek lisans yapmak isteyen öğrencilerden istenen sınavdır. 
  • Cambridge Certificate of Advanced English (İleri İngilizce Cambridge Sertifikası): Akademik seviyede İngilizce bilgisinin test edildiği bir sınav olarak, bu alanda hayatını planlayanların girmesi zorunlu olan sınavdır.
  • Business English Certificate (İş İngilizcesi Sertifikası): Mesleğini İngilizce olarak yapacaklar için bu dildeki yetkinliği tespit eder. 

GRE, PMP (Proje Yöneticiliği Sınavı), ICA (Uluslararası Finans Sınavı) ve Sağlık sektöründe uygulanan uluslararası sınavlar Test Hizmetleri’nin dil yeterliliği ölçen sınav hazırlama konusundaki başarılı uygulama alanlarından diğerleri. 

Hizmetlerimiz içinde bu sınavların yürütülmesi, sonuç değerlendirmeleri yer alırken, önceden bilgilendirmeler yoluyla sürecin ne şekilde yürüdüğü ve sonrası ile ilgili bilgilendirme süreçleri de sunuluyor. 

Sınavlarla ilgili bilgi almak ve gerekli ön hazırlık sürecinde destek elde etmek amacıyla Test Hizmetleri’ne ulaşabilirsiniz.

İletişim Bilgilerimiz:

Esentepe Mahallesi, Büyükdere Cad.
Onur İş Hanı No:118 Kat:10
Esentepe, Şişli, İstanbul, 34394, Türkiye

+90 212 216 08 37

 

Leave a comment

Uluslararası sınavlarda başarıya bir adım daha yaklaşın! Online Kayıt