ELTiS® TEST KULLANMA KILAVUZU

ELTiS® TEST KULLANMA KILAVUZU

ELTiS® test kullanma kılavuzu aynı zamanda sınavın içeriği olan iki bölümden oluşuyor: Dinleme ve Okuma bölümleri farklı içeriklerden oluşarak iki bölümde değerlendirme yapıyor. Dinleme bölümünde 24 test sorusu ve Okuma bölümünde 26 test sorusu vardır. ELTiS® testi kullanma kılavuzu genel olarak testin içeriği ile ilgili genel bir açıklama içerir.

Dinleme bölümü, konuşulan İngilizce’yi ne kadar iyi anladığınızı sınayan 24 soruluk bir testten oluşuyor. Kayıtları dinleyecek ve duyduklarınızla ilgili soruları cevaplamanız gerekir. Soruları bir test kitapçığında okuyup kayıtta yüksek sesle bu okuduklarınızı duyarsınız. Ardından cevaplarınızı verilen cevap sayfasına yazmanız istenir.

ELTiS® test kullanma kılavuzunda her sorudan sonra kaydın, soruyu cevaplamak için zaman vermesi için bir duraklama süresi vardır. ELTiS® dinleme bölümündeki sorular ana fikirlere, ayrıntılara ve ima edilen anlamlara odaklanmaktadır. Bunun için daha önce yapacağınız pratikler işe yarayabilir. Duyduğunuz her şeyi yazmak yerine ana fikre ve sorunun yanıtına odaklanmanız gerektiğini gözden kaçırmayın.

Okuma bölümü, yazılı İngilizceyi anlama yeteneğini test eder. İlk bölüm, cümleleri anlamlı hale getirmek için akademik bir kelime veya cümle ile tamamlamanızı ister. ELTiS® test kullanma kılavuzundaki diğer iki test bölümünde, grafikler yer alır ve bir bilim, tarih gibi konulardan ders kitabı benzeri bölümler okursunuz. Dinleme bölümünde olduğu gibi ana amaç, metnin ne anlama geldiğini anladığınızı göstermektir. Test sırasında bir sözlük kullanmanıza izin verilmez. ELTiS® Okuma bölümünün ilk bölümünde, birçok akademik kelimenin anlamını bilmek de size yardımcı olacaktır.

Test Hizmetleri olarak Kanada ve Amerika dışında Okullarınızda ELTiS® sınavı uygulayan tek güvenilir adres olarak İstanbul’da hizmet veriyoruz. Başka bir yerde ELTiS® sınavına girildiğine dair haber ya da reklamlara itibar etmeyin. Konuyla ilgili Test Hizmetleri’ne danışabilirsiniz. Okullarınızda ELTiS® sınavı uygulamak ya da bir ELTiS® sınavı uzmanıyla görüşmek isterseniz bizlerden bilgi alabilirsiniz. Kanada ve Amerika dışında yalnızca İstanbul’da Test Hizmetleri bünyesinde düzenlenen sınavlarla ilgili başka yerlerde reklam ya da tanıtıma rastlarsanız bizlere haber verin.

Bizimle iletişime geçin, aklınıza takılan veya öğrenmek istediğiniz herhangi bir soru ya da istek için bize mesajınızı bırakın. Biz de en kısa zamanda mesajınızı değerlendirip size geri dönüş yapalım.

Eltis Sınavı Başvuru Formu


    Uluslararası sınavlarda başarıya bir adım daha yaklaşın! Online Kayıt