ELTiS® SINAVINI KABUL EDEN LİSELER

ELTiS® SINAVINI KABUL EDEN LİSELER

Uluslararası eğitim programlarına başvuru için yurt dışındaki okulların birçoğu yeterlilik tespiti için ELTiS® sınavının resmi sonuçlarını talep etmektedir. ELTiS® sınavı dahilinde öğrenciler İngilizce dinleme (listening) ve okuma (reading) bölümlerindeki yetkinliklerini ortaya koymaları bekleniyor. Bu sonuca göre ELTiS® sınavını kabul eden liseler belirlenerek bir yol çizilebiliyor.

Ülkelere göre eğitim koşulu olarak sunulan sınavlar farklılık göstermektedir. Ama içlerinden birçoğunun ELTiS® şartı aradığı ve bu sınav sonucundan belli bir puan alması gerektiği biliniyor. Seçim yaparken hangi okulun, hangi sınavı istediği; alt sınır olarak belirlediği puanın ne olduğunu bilmek çok önemli. Test Hizmetleri hedefini yurtdışında bir liseye çevirmiş olan öğrenciyle yapacağı görüşmede sınavın türüne ve nasıl bir yetkinlik beklediğine dair detaylı bir bilgilendirme yapıyor. Ondan sonra düzenlediği sınav için gerekli süreci başlatmış oluyor.

Her ülke kendi alt puanını belirliyor olsa da ELTiS® İngilizce sınavından 220 ve üstü puan alınması – tercih edilen ülkeye göre istenen dil yeterliliğinin sağlanması konusunda ortak noktada buluşuyorlar.

ELTiS® sınavını kabul eden liselerin başında Amerika’daki liseler geliyor. İngiltere de yine ELTiS® sınavını geçmiş bir öğrenciye lise olanakları sunuyor. Kanada liselerinde okumayı hedefleyen öğrencinin de ELTiS® sınavından belli bir derece almış olması gerekli. Bu kadar özellikli eğitim sistemlerine sahip liselerden söz ederken Avustralya’yı da eklememiz gerekiyor. ELTiS® sınavını kabul eden lise denildiği zaman bu saydığımız ülkelerin eğitim konusuna bakışını da değerlendirmek; kriterlerini tahmin etmek için yeterli olacaktır. Yeni Zelanda, İrlanda, İsviçre ve Avrupa ülkeleri genel olarak ELTiS® şartı arıyor. Avrupa ülkeleriyle ilgili bazı koşullarda o ülkenin kendi diliyle ilgili de yeterlilik istediğini belirtmemiz gerekiyor.

Test Hizmetleri eğitim alanında hedefini tespit etmiş; ya da henüz karar aşamasında olan öğrenci ve ailelerine en doğru seçimi yapmak konusunda fikir verirken o yolda aşılması gereken sınav süreçleri ile ilgili doğru bir yönlendirme yapıyor. ELTiS® Sınavını kabul eden liselerin hangileri olduğunu, sınav öncesinde ve sonrasında atılacak adımları belirleme aşamasında yaşanan kafa karışıklıklarını ortadan kaldırdıktan sonra salt başarı ve hedef odaklı bir gelişim izlenmiş oluyor.

Sınavlarla ilgili bilgi almak, uzman görüş ve yardımları için de Test Hizmetleri’ne dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Bizimle iletişime geçin, aklınıza takılan veya öğrenmek istediğiniz herhangi bir soru ya da istek için bize mesajınızı bırakın. Biz de en kısa zamanda mesajınızı değerlendirip size geri dönüş yapalım.

Eltis Sınavı Başvuru Formu


    Uluslararası sınavlarda başarıya bir adım daha yaklaşın! Online Kayıt