ELTiS®TEST BAŞVURU KOŞULLARI

ELTiS®TEST BAŞVURU KOŞULLARI

ELTiS® sınavı uluslararası İngilizce yeterlilik isteyen ülkelerde okumak için gerekli bir aşamadır. Bu sınavdan alınacak puanlara göre tercih edilen ülkedeki eğitim fırsatlarını belirlemek mümkün. ELTiS® sınavına isteyen herkes girebilir. ELTiS® testi başvuru koşullarına göre ilk atılması gereken adım hangi okul seçilmişse, bir ön görüşme ile o okulun istediği belgelerden emin olmaktır. Elbette seçilen okul ya da kolejin ELTiS® sınavıyla öğrenci kabul edip etmediğinin öğrenilmesi gerekiyor. Avrupa’daki bazı okullar ELTiS® dışında kendi dilleriyle ilgili yeterlilik de talep edebiliyorlar. Bu nedenle sınav öncesi yapılacak kapsamlı bir hazırlık, sınav sürecini ve sonrasını kolaylaştıracak. Test Hizmetleri Prometric ile birleştirdiği tecrübesini, gerek sınav hazırlık sürecinde; gerekse sınav hazırlamakta kullanarak öğrencilerin yurtdışına uzanan serüvenini belirliyor.

Her okulun istediği puan ve yeterlilik derecesi farklı olduğu için hedefler bu doğrultuda şekillenmeli. Onun dışında isteyen herkes ELTiS® testine girebilir. Sınav sonuçları iki yıl geçerlidir. Yıl içerisinde puan hedefinize ulaşmak için istediğiniz kadar sınava girebilir, sonuçlar arasından size gerekli olanı tercih edebilirsiniz.

ELTiS® testi başvuru koşulları için geçerli fotoğrafınızın olduğu kimlik ya da pasaportunuzu online başvuru sistemine yüklemeniz gerekiyor. Son anda yapacağınız değişikliği mutlaka sınav merkezine bildirmeniz gerekiyor. Değişmiş bilgilerle sınava girdiğinizde yaşanacak sorumluluklardan testi düzenleyen kurum sorumlu olmayacaktır.

Sınav için belirlenen harç ücretlerini online olarak ya da banka şubelerine yatırmanız daha sonra da bu bilgiyi sınav merkeziyle paylaşmanız önemli. Ödeme yapılmadan önce sınavda yer ayırtmış olsanız bile bu kesinleşmeyecektir. ELTiS® testi başvuru koşullarında yazan harç bedelini ödedikten sonra ilgili dekontu yanınızda bulundurmanız gerekiyor.

Ödeme ve başvuruyu online olarak tamamladığınızda size gelecek olan aday numaranızı almayı unutmamalısınız. Ödeme yapmak ya da başvuruyu tamamlamak tek başına yeterli değil. Bu aday numarası sınava girişinizin belgelendiğini gösteriyor.

ELTiS® testi başvuru koşullarına eklenmesi gereken en önemli bilgi sınavdaki güvenlik önlemlerinin çok sıkı olduğu düşüncesiyle, yanınızda götüreceğiniz belgelerin güncel ve doğru olması, mümkünse cep telefonu gibi elektronik cihazları yanınıza almamanız gerektiği. Sınav sırasında bütün cihazlar özel bir alanda sınav bitimine dek saklı tutuluyorlar. Sınav sırasında yumuşak uçlu kurşun kalem dışında bir kalem kullanmamanız da sonuçların bilgisayar taramasından geçebilmesi adına aklınızda olmalı. Silgi kullanılmasına izin verilmiyor. Onun dışında sözlük veya herhangi bir kitap da sınav sırasında yanınızda bulunduramayacaklarınız arasında.

ELTiS® sınavına Kanada ve Amerika dışında yalnızca İstanbul’da Test Hizmetleri bünyesinde girebilirsiniz. Başka bir yerde ELTiS® sınavına yapıldığına dair bilgi alırsanız, lütfen bize haber verin. Her türlü bilgi ve yardım için bize ulaşabilirsiniz.

Bizimle iletişime geçin, aklınıza takılan veya öğrenmek istediğiniz herhangi bir soru ya da istek için bize mesajınızı bırakın. Biz de en kısa zamanda mesajınızı değerlendirip size geri dönüş yapalım.

Eltis Sınavı Başvuru Formu


    Uluslararası sınavlarda başarıya bir adım daha yaklaşın! Online Kayıt