İspanya’da Lise Eğitimi

İspanya’da Lise Eğitimi

Gerek doğal ve tarihi güzellikleri gerekse de zengin kültürel değerleriyle İspanya, dünya turizm sıralamasında Fransa ve Amerika Birleşik Devletleri’nin ardından 2013 yılında misafir ettiği tam 60 milyon turistle üçüncü sıradaki yerini korumayı başarmıştır.

Dünyanın sekizinci büyük ekonomisine sahip İspanya, özerk bölge ve şehirleriyle Avrupa’nın en parçalı ülkelerinden biri olmakla birlikte; monarşiye dayalı parlamenter demokrasisi ile çağdaş Avrupa’nın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Çince’den sonra anadil anlamında dünyanın en çok konuşulan ikinci dili olan İspanyolca ülkenin tek resmi dili olarak kabul edilirken, başta Katalanca olmak üzere yerel diller kendi özerk bölgelerinde resmi dil sayılır ve günlük hayatta sorunsuzca kullanılır.

Dünyanın en çok konuşulan dillerinden birini öğrenme zamanı!

İspanyolcanın dünya genelindeki yaygınlığı bir yana, Türkiye’de İspanyolca konuşabilenlerin sayısı çok da fazla değildir ki, bu, İspanyolca bilmenin genç öğrencilerimize getirebileceği artılara işaret eder. İki ülke halkları arasındaki büyük benzerliklerin yanında, iki ülke iklimlerinin ve hatta yer yer coğrafi özelliklerinin birbirine benzemesi, İspanya’nın son yıllarda özellikle spor ve sanat dallarında dünya genelinde geniş bir popülariteye ulaşması, aynı şekilde Barcelona’nın gittikçe daha fazla tercih edilen bir turist destinasyonuna dönüşmesi gibi etmenler, İspanya’da lise eğitimi almak için Türkiye’den giden öğrencilerin sayısında artışa neden olmaktadır.

Özel liselerde şehir ve bölge seçimi yapma imkanı

Bu kapsamda, Türkiye’den 14-18 yaş arasındaki öğrenciler, İspanya’da lise eğitimi alabilmektedir. Özel okullar için herhangi bir kısıtlama yokken, devlet okulları için en az iki sene İspanyolca eğitimi almış olma şartı vardır. İspanya’da bir devlet okulunda okumak isteyen gençlerimiz, okul yerleştirmesi için şehir ve bölge tercihi yapabilmektedir.

Bir akademik yılın 10 ay sürdüğü ve Eylül’de başlayıp Haziran’da sona erdiği İspanya eğitim sisteminde konaklama, özel yatılı okullar dışında aile yanında ayarlanır.

Daha fazla bilgi için adresiniz Test Hizmetleri

İspanya’da lise okuma fiyatları ve yine İspanya’da lise okumak için gerekenler, İspanya öğrenci değişim programı ile lise eğitimi almak isteyen tüm öğrencilerimize ve velilerimize Test Hizmetleri’nin uzman danışmanları tarafından sunulmaktadır.

Bizimle iletişime geçin, aklınıza takılan veya öğrenmek istediğiniz herhangi bir soru ya da istek için bize mesajınızı bırakın. Biz de en kısa zamanda mesajınızı değerlendirip size geri dönüş yapalım.

Hayalindeki Liseye Hemen Başvur


    Uluslararası sınavlarda başarıya bir adım daha yaklaşın! Online Kayıt