ELTIS (English Language Test for International Students)

ELTIS (English Language Test for International Students)

ELTIS (Uluslararası Öğrenciler için İngilizce Testi)

Eltis sınavı, ortaöğretim öğrencileri için uygulanabilen uluslararası bir seviye tespit sınavıdır.

Öğrencilerin, İngilizce bilgisini ölçmek, sınav becerilerini artırmak ve öğrencileri eğitim- öğretim hayatları boyunca sıkça karşılaşacakları İngilizce sınavlarına hazırlamak ve kültürlerarası öğrenci değişim programlarına başvuru yapmak amacıyla yapılmaktadır.

 

SINAV İÇERİĞİ GENEL BİLGİ:

Sınav, öğrencilerin dinlediğini ve okuduğunu anlayabilme; edindiklerini farklı bir yolla ifade edebilme bilgi ve becerilerini ölçmektedir.

24 Listening ve 26 Reading olmak üzere toplam 50 sorudan oluşmaktadır.

Sınav süresi 70 dakikadır.

Sınav toplam 265 puan üzerinden değerlendirilmektedir.

 

SINAV SIRASINDA:

Yanınızda kimlik (nüfus cüzdanı ya da pasaport), kurşun kalem ve silgi bulunmalıdır. Kimlik bilgileriniz arasında T.C. kimlik numaranızın bulunduğundan emin olmalısınız.

Sınav ücretini ödediğinizi belgeleyen dekont yanınızda bulunmalıdır.

www.testhizmetleri.com/sinav sayfasından uygun gördüğünüz tarihli sınavı seçip kredi kartı, havale veya EFT ile online ödeme yaparak sınavı satın alabilirsiniz.

 

SINAV SONRASI:

Öğrenci, sınav sonunda sonuç değerlendirme belgesi alır ve sınava katılan tüm öğrenciler bu belgeyi almaya hak kazanırlar.

ELTiS® sınavında başarılı olan öğrenciler İngilizce günlük konuşma konusunda diğer öğrencilerden daha iyi durumdadırlar. Öğrencilere dinlediğini ve okuduğunu anlayabilme, yorumlayabilme, özümseyebilme ve edindiği bilgileri farklı bir şekilde ifade edebilme konularında yardımcı olur.

Sınavda Dinleme ve Okuma bölümleri için standart puanlar, iki beceri arasındaki göreceli güçlü ve zayıf yanları değerlendirmek ve bir test katılımcısının İngilizce’yi daha fazla öğrenmesine rehberlik etmek için kullanılabilir.

Eltis yeterlik düzeyleri, Eltis testinde değerlendirilen becerilerin, bu becerilerin birkaç yeterlilik standardında, en son TESOL İngilizce dil yeterlilik standartlarında açıklandığı şekilde analiz edilmesi temelinde geliştirilmiştir. Eltis yeterlik düzeyleri, okul bağlamlarında anlama gereksinimlerini ele almada artan bir beceri düzeyini tanımlar. Seviye 1 en düşük düzeydir ve Seviye 5 en yüksek düzeydir.

Uluslararası eğitim programlarına başvuru için Eltis sınavı yurt dışındaki okulların yeterlilik için kabul ettiği resmi sınavlardan biridir. Eltis sınavı dahilinde öğrenciler İngilizce dinleme (listening) ve okuma (reading) bölümlerinde değerlendirilirler

Eltis Sınavı hakkında daha fazla bilgi ve satın alma işlemleri için: www.testhizmetleri.com

Uluslararası sınavlarda başarıya bir adım daha yaklaşın! Online Kayıt