IELTS – An English Language Test for the International Students

IELTS – An English Language Test for the International Students

IELTS yurtdışında yaşama, eğitim ve çalışma amacı güden bireyler için özel bir önem teşkil etmektedir. İngilizce kullanım becerisini 4 alan üzerinden ölçen test, okuma, yazma, dinlediğini anlama ve konuşma alanlarındaki yetkinlik düzeyini belirlemektedir. IELTS, tüm dünya üzerinde 10.000’i aşkın kurum ve kuruluş tarafından kabul edilen, oldukça yaygın bir test sistemidir.  Aynı zamanda göçmenlik için İngilizce’yi şart koşan ülkelerin de ilk tercihidir.

Sınava Dair

IELTS sınavı kendi içinde iki farklı biçime sahiptir. Bunlardan biri günlük kullanım alanına hitap eden Genel İngilizce’ye yöneliktir. İkincisi ise genel olarak eğitim ya da akademi alanında ilerlemek isteyenlerin, lisans, yüksek lisans ya da doktora eğitimini yurtdışında alma arzusu taşıyanların tercihi haline gelmektedir. Bileşenlerin her biri, belli bir beceriyi ölçmektedir.

IELTS Değerlendirmesi Nasıl Yapılır?

IELTS sınav ölçeği 9 farklı aşama üzerinden değerlendirilmektedir. Bu değerlendirmede 1’den 9’a kadar farklı puanlamalar söz konusudur ve puan artışına göre dil kullanım becerisi ve karmaşık dil yapılarına hakimiyet derecesi artış göstermektedir. Dinleme, Okuma, Yazma ve Konuşma alanlarının her biri bu 9 ölçekli sistem üzerinden ayrı ayrı değerlendirmeye tabi tutulmaktadır.  Sınav British Council ve IDP tarafından uygulanmaktadır. Test Hizmetleri düzenlediği workshoplar ve deneme sınavlarıyla IELTS testine en doğru biçimde hazırlanmanızı ve kendinizi sınamanızı sağlamaktadır.

Bizimle iletişime geçin, aklınıza takılan veya öğrenmek istediğiniz herhangi bir soru ya da istek için bize mesajınızı bırakın. Biz de en kısa zamanda mesajınızı değerlendirip size geri dönüş yapalım.

IELS Sınanvı Başvuru Formu


    Uluslararası sınavlarda başarıya bir adım daha yaklaşın! Online Kayıt