Kanada’da Lise Eğitimi

Kanada’da Lise Eğitimi

Rusya’dan sonra dünyanın en büyük ülkesi olan Kanada, tüm dünyadan özellikle genç nüfusun her geçen gün daha fazla ilgi gösterdiği yerlerden biridir. Gerek ülkenin batısının outdoor sporlara gönül verenlerin iştahını kabartan özelliklere sahip olması gerekse de Kanada’nın hâlihazırdaki diğer kültürel, tarihi ve doğal özellikleri bunda önemli rol oynamaktadır.

Gelişmiş sağlık sistemi, demokrasi ve insan haklarının gelişkinliği, güvenlik yapısının sağlamlığından dolayı suç oranlarının düşük olması gibi cazip bir ortam sunan Kanada’da lise eğitimi almak isteyen öğrencilere karşı Kanada vatandaşları son derece hoşgörülü, misafirperver ve sıcakkanlıdır. Kanada’da lise okumak, tüm bu açılardan düşünüldüğünde birçok ülkeye göre büyük avantajlara sahiptir.

Hem İngilizce hem Fransızca eğitim fırsatı

Çok kültürlü bir yapıda olan ve uluslararası öğrencilere belli yüzdelerde kontenjanlar ayıran Kanada liseleri verdikleri son derece kaliteli eğitim ve dil avantajı ile yabancı öğrencilerin yeni gözdesi haline gelmektedir. Sporun birçok dalının Kanada’da çok sevilmesi de sporsever öğrenciler için ilgi çekici özelliklerden biridir. Cazibe merkezi olma noktasında bir diğer önemli husus da Kanada’nın siyasi yapısıdır. Öyle ki, Fransa’nın resmi dilleri İngilizce ve Fransızcadır ve bu iki dilde de eğitim almak mümkündür. Sadece bu sebeple bile Kanada, yurtdışında lise eğitimi almak isteyen ya da üniversite okumak isteyen öğrenciler için çok avantajlı bir ülkedir.

Dünyanın en iyi eğitim sistemlerinden birine sahip olan Kanada özel liseleri ve Kanada devlet liseleri yabancı öğrencilere kucak açan, uluslararası akademik ortaklık programlarını ve bilgi alışverişini destekleyen bir yapıya sahiptirler. Bu yüksek yaşam ve eğitim kalitesi standardı, öğrencilere; yabancı dillerini en üst düzeye çıkarma, eğitimlerine Kanada veya farklı bir ülkede devam etme imkânı gibi artılar getirir.

Devlet ya da özel fark etmeksizin, sabit eğitim kalitesi

İster özel ister devlet okulu olsun, eğitim kalitesinin ve ücretlerinin belli bir ortalamada olduğu Kanada’da lise eğitim sistemi doğrultusunda, aile yanında konaklama ve Kanada’da yatılı eğitim gibi tercihlere sahip olan yabancı öğrenciler, kendileri için en uygun seçenekle eğitimlerine devam edebilirler. IB (International Baccalaurate) ve AP (Advanced Placement) derslerinin sistemli olarak verildiği özel liseler ve eyalet liselerinde okuyan öğrenciler yalnızca Kanada üniversitelerine hazırlık değil, tüm dünyadaki en iyi üniversitelere hazırlık yapmış olurlar.

Sene kaybı olmadan Kanada’da eğitim olanağı

Lise başında ya da ara sınıfta fark etmeksizin; Türkiye’den lise eğitimi almak için Kanada’ya giden öğrencilerimiz, dilerlerse bir dönem ya da bir akademik yıl boyunca okuyup Türkiye’deki okullarında kaldıkları yerden devam edebilirler ya da Kanada’da 12. sınıfı tamamlayıp mezun olarak diplomalarını alabilirler. Kanada’daki tüm liseler Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından tanınmakta, bu sayede Türkiye’de denklik almak mümkün olmaktadır. 18 yaşından küçük öğrenciler aile yanı konaklama ile Kanada’daki zamanlarını geçirirken, 18 yaş üstü öğrenciler ise Kanada’da lise eğitimi aldıkları dönemi ya da akademik yılı yurt veya apart seçeneklerinden birinde değerlendirir.

Daha fazla bilgi için adresiniz Test Hizmetleri

Kanada’da lise okuma fiyatları ve yine Kanada’da lise okumak için gerekenlere ise, Kanada öğrenci değişim programı (Lise) konusunda uzman danışmanlarımız aracılığıyla ulaşabilir, Kanada’da lise eğitim sistemi hakkında tüm merak ettikleriniz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bizimle iletişime geçin, aklınıza takılan veya öğrenmek istediğiniz herhangi bir soru ya da istek için bize mesajınızı bırakın. Biz de en kısa zamanda mesajınızı değerlendirip size geri dönüş yapalım.

Hayalindeki Liseye Hemen Başvur


    Uluslararası sınavlarda başarıya bir adım daha yaklaşın! Online Kayıt