Writing Club

Genel İş İngilizcesi

Kulüp üyeleri yazdıkça yazıyor!

İngilizce yazmanın incelikleri American Coaching CenterWriting Club’da

American Coaching Center’da oluşturduğumuz Writing Club’ın en büyük özelliği, eğitimin hem günlük yaşamınızda hem de İngilizce Yeterlilik Sınavları’nda karşılaşacağınız yazım teknikleri konusunda bilgilendirme sunmasıdır.

Konuşma ve yazı dilinde kelime bilgisi oldukça önemlidir. Bu yüzden uzmanlarımız Writing Club içerisinde kelime dağarcığını geliştirme, gramer, doğru cümle yapısı oluşturma gibi teknik çalışmalara ağırlık verilirken, öğrencilerden bol bol deneme yazmaları beklenmektedir. Böylece eksikler daha net kavranılmaktadır.

Konuşmadan farklı olarak yazımda kelimeler uçmaz. Yıllar hatta yüzyıllar boyunca tekrar tekrar okunabilir. Bu yüzden ciddi iş anlaşmaları, önemli belgeler ve tarih sözlü değil, yazılı olarak belgelenir. Her bir alan için farklı yazım dilleri kullanılır, etkili içerikler oluşturulması hedeflenir.

American Coaching Center Writing Club’ın en önemli özelliği, doğru kelime ve cümle yapılarının yanı sıra, metin bütünlüğü oluşturma, ‘giriş, gelişme, sonuç’ bölümlerinin metin mantığı içerisine oturtulması gibi önemli ayrıntılara da yer verilmektedir. Etkili bir metin oluşturabilmek için, farklı okuyuculara yönelik metinler oluşturmanın inceliklerinin bilinmesi gerekir. Workshop’larımızda dikkatle değerlendirilen tüm bu ayrıntılar eğitimin bir parçası olarak yer alır.

Uzman eğitmenlerimiz, İngilizce Yeterlilik Sınavları’nın ‘Writing’ bölümünde çıkabilecek konuların yorumlamasını doğru yapmanız için gerekli teknik bilgileri de vermektedir.

Saat ücreti 49 $’dır.

Uluslararası sınavlarda başarıya bir adım daha yaklaşın! Online Kayıt