Hazırlık Programları

GRE (Graduate Record Examinations)

Lisansüstü eğitim hedeflerinizi gerçekleştirmede önemli bir adım olan GRE sınavları farklı alanlardaki becerilerinizi ölçmektedir. Sınav sonuçları okulların talep ettiği alanlara özel olarak gönderilebilmektedir. Türkiye’de uygulanan ALES sınavının yurtdışına yönelik eşdeğeridir.

GMAT

Graduate Management Admission Council (GMAC) tarafından yönlendirilen ve TOEFL sınavlarının da yaratıcısı olan ETS (Educational Testing Service) tarafından gerçekleştirilen GMAT sınavı, Amerika, Kanada ya da Türkiye’de İngilizce eğitim veren kurumlarda MBA ve doktora yapmak isteyen adaylar tarafından alınması beklenen bir sınavdır.

SAT – SCHOLASTIC APTITUDE TEST

SAT–Scholastic AptitudeTest, özellikle Amerika ve Kanada’da lisans eğitimi almak isteyen Amerikalı ve yabancı öğrencilerin Sayısal, Sözel ve Yazma becerilerini ölçümleyen ve College Board tarafından yürütülen bir başvuru sınavıdır.

AP – Advance Placement

İleri Düzey Yerleştirme Programı olarak adlandırılan AP programı, ABD’de uygulanan ve oradan bütün dünyaya yayılım gösteren kapsamlı bir programdır.

IB – International Baccalaureate

16-19 yaş arası öğrenciler için hazırlanan iki yıllık üniversite öncesi bir program olan IB öğrencileri üniversiteye hazırlayan akademik bir programdır. Öğrencilerin sosyal ve entelektüel gelişimini arttırmak ve belli bir sisteme oturtmak amacı taşıyan program uluslararası tanınırlığa sahiptir

SAT SUBJECT

SAT testi Amerika’da okumak isteyen öğrencilerden talep edilen bir değerlendirmedir. SAT I ve SAT II olmak üzere iki ayrı alan içeren SAT testleri, öğrencilerin farklı kabiliyetlerini ölçmek üzere tasarlanmıştır. SAT II sınavı, SAT Subject Test olarak adlandırılmakta ve öğrencilerin spesifik bir alandaki bilgisini ölçmeyi hedeflemektedir.

IELTS

IELTS yurtdışında yaşama, eğitim ve çalışma amacı güden bireyler için özel bir önem teşkil etmektedir. İngilizce kullanım becerisini 4 alan üzerinden ölçen test, okuma, yazma, dinlediğini anlama ve konuşma alanlarındaki yetkinlik düzeyini belirlemektedir. IELTS, tüm dünya üzerinde 10.000’i aşkın kurum ve kuruluş tarafından kabul edilen, oldukça yaygın bir test sistemidir.

Uluslararası sınavlarda başarıya bir adım daha yaklaşın! Online Kayıt