ELTiS® SINAVI İLE AMERİKA’DA LİSE ÜNİVERSİTE BURSU GETİRİYOR

ELTiS® SINAVI İLE AMERİKA’DA LİSE ÜNİVERSİTE BURSU GETİRİYOR

Amerika’da eğitim, yurtdışı denince ilk akla gelen şeylerden biridir. Ancak bu yönelimin maddi olarak oldukça büyük sonuçlarının olduğu da bir gerçektir. Özellikle eğitim masraflarına eklenen yaşam giderleri sınırları oldukça zorlamaktadır. Bu bakımdan pek çok öğrenci eğitim bursu almanın yollarını aramaya başlamaktadır.
Peki, hem Amerikan üniversitelerine kabul edilmenin hem de burs almanın kolay bir yolu var desek, ne dersiniz? Günümüzde oldukça talep edilen Amerika’da lise eğitimi hem kültürü tanımanızı hem de eğitim sistemine alışmanızı sağlamaktadır. Bunun yanında yeteneklere oldukça önem verilen Amerikan okullarında farklı kabiliyetlerinizi fark ederek bunlar üzerine eğilmeniz ve bu yetenekleriniz için burslarla ödüllendirilmeniz olasılığı da oldukça yüksektir.
Yıllık giderleri 20 bin dolar ile 50 bin dolar arasında değişen üniversiteler için, Binghamton Üniversitesi Uluslararası Öğrenci ve Akademik Hizmetler Direktörü Ellen Badger şöyle bir ifadede bulunmaktadır: “Eyalet okullarından yabancı öğrencilerin burs alması zor. Ancak özel üniversitelerde başarılı öğrenciler yabancı da olsalar burs alabilirler. Özellikle uluslararası öğrenci çekmek isteyen özel üniversiteler tam veya yarım burs verebiliyor.”
Ancak Amerika’da lise okuyarak bu sorun ortadan kaldırılabileceği gibi eyalet okullarındaki burs olanaklarından da yararlanılabilecek hale gelinmektedir. Öğrencinin lise döneminde sergilediği davranışlar ve katıldığı etkinlikler, hem kültüre ne denli alışkın olduğunun hem de geleceğine ne denli yatırım yaptığının kanıtı haline gelmektedir. Söz konusu Amerikan okullarının sunduğu burs imkanları çeşitlilik göstermektedir. Bunlardan bazıları:
Fullbright Öğretim Bursları
Amerika ve Türkiye hükümetleri arasında eğitim ve kültür alanında ortaklık sağlamak adına verilen bu burslar öğrencilere önemli destekler sağlamaktadır.
Dartmouth College Bursları
Okul, bütün öğrencilerine lisans desteği sağlamaktadır.
East Tennessee State Devlet Üniversitesi
East Tennessee, Uluslararası Akademik Başarı Bursu ile eğitim masraflarının yarısını karşılamaktadır.
Michigan Devlet Üniversitesi Uluslararası Burslar
Michigan Üniversitesi lisans düzeyinde belli sayıda öğrenciye burs imkanı sunmaktadır.
New York Üniversitesi Wagner Bursları
Başarı bursları, 25 bin ile 47 bin dolar arasında değişen finansal yardım sağlamaktadır.
Oregon Üniversitesi Bursları
Oregon Üniversitesi ICSP bursu ile 7.500 ila 30.000 dolar arasında değişen ödenek bulundurmaktadır.
Bu burs olanaklarına erişmenizin birincil adımı olarak öngördüğümüz liseye erişme imkanının başında gelen dil yeterliliğini, 20 yılı aşkın deneyimi ve dünyaca tanınmış test sistemlerinin kurucusu Prometric ile yaptığı işbirliği doğrultusunda Test Hizmerleri’nden temin edeceğiniz ELTiS® sınavında ortaya koyabilirsiniz. İngilizce okuduğunu ve dinlediğini anlama yeteneğini ölçen ELTiS® sınavı ile alacağınız 2 yıl geçerli sertifikayla Amerikan liseleriyle aranızda hiçbir engel kalmamasını sağlayabilirsiniz. Gelin dil yeterliliğinizi talep edilen beceriler üzerinden ölçelim, hayalleriniz yarım kalmasın!

Leave a comment

Uluslararası sınavlarda başarıya bir adım daha yaklaşın! Online Kayıt