SAT SUBJECT

SAT SUBJECT

SAT testi Amerika’da okumak isteyen öğrencilerden talep edilen bir değerlendirmedir. SAT I ve SAT II olmak üzere iki ayrı alan içeren SAT testleri, öğrencilerin farklı kabiliyetlerini ölçmek üzere tasarlanmıştır. SAT II sınavı, SAT Subject Test olarak adlandırılmakta ve öğrencilerin spesifik bir alandaki bilgisini ölçmeyi hedeflemektedir.  Fizik, kimya, biyoloji gibi fen alanları, matematik, yabancı diller (İngilizce, İtalyanca, Japonca Latince, Çince, Almanca, Fransızca, İspanyolca,) ve tarih bölümlerini içeren sınav her alan için 200 ila 800 puan arasında bir değerlendirme sunmaktadır. Çoktan seçmeli soruların daha yoğun olduğu olduğu SAT Subject Test’inde bir günde en fazla 3 dersten sınava girilebilmektedir.
SAT sınavlarına bir dönem içerisinde, birden fazla kez katılma imkânı bulunmaktadır. SAT sınav sonuçları 2 yıl geçerliliğe sahiptir. Test Hizmetleri ve American Coaching Center bu alanda güçlerini birleştirerek öğrencileri hazırlık sürecinde yalnız bırakmamaktadır.

Bizimle iletişime geçin, aklınıza takılan veya öğrenmek istediğiniz herhangi bir soru ya da istek için bize mesajınızı bırakın. Biz de en kısa zamanda mesajınızı değerlendirip size geri dönüş yapalım.

SAT Sınavı Başvuru Formu


    Uluslararası sınavlarda başarıya bir adım daha yaklaşın! Online Kayıt