Bankalar İçin Hazırlık Sınavı Soruları

Bankalar İçin Hazırlık Sınavı Soruları

Sadece alanında yetkin bir diploma ya da ilgili bankanın belirlediği kriterlere sahip olmanın işe giriş için yeterli olmadığı biliniyor. Hemen hemen birçok alanda yapılan tespit sınavları özellikle konu banka olduğunda çok daha kapsamlı ve özel bir eleme sistemiyle gerçekleşiyor. Bu kapsamda bankalar için hazırlık sınavı soruları büyük bir titizlikle, ciddi bir elemeyi kapsayacak şekilde hazırlanıyor. 

Test Hizmetleri olarak bankalar için hazırlık sınavı sorularını derleyip, hem ilgili bankaların bu anlamdaki taleplerine yanıt vermek; hem de bu alanda çalışacak olanlara fikir sunmak adına çalışmalar yapıyoruz. Pek çok banka kendi bünyesindeki gelişim ve ilerleme süreçlerini yönetmek amacıyla Test Hizmetleri’nin tecrübesinden yararlandı. Sonucunda elde edilen bilgiler ışığında gerekli takviyeler için de Test Hizmetleri’nin öneri ve yardımlarını talep etmeye devam ediyor. Genel bir değerlendirme yapıldığında bankaların tercih edecekleri sınav çeşitleri aşağı yukarı birbirine benziyor olsa da Test Hizmetleri olarak istenildiği takdirde beklentiye yönelik özel bir çalışma yürütüyoruz.

Bankalar için hazırlık sınavı soruları, alanında yetkin uzmanlarca hazırlanıp, ilgili kuruma diğer hizmetlerimiz gibi çeşitli olanaklarla birlikte sunuluyor. Bunlar arasında sınav için hazırlık yapmak ve tercih ettikleri şekilde bir sınav yönetimi de yer alıyor. Sınav hazırlık soruları için mevcut seçeneklere baktığımızda, bu alanda çalışacak olanlar için belirlenmiş bir sınav uygulaması var. 

Sınavlar için ortak konu başlıkları ve bunların kendi içinde yer alan sorular olduğu gibi, öncelikli belirlenmesi gereken hangi bölüm veya unvan için sınava girileceği olmalıdır. Ona göre sınavın aşamaları, zorluk seviyeleri değişebiliyor. 

Güncel Ekonomi Ve Finans – Test 1 (50 Soru)

Genel Yetenek Testi (50 Soru) 

Güncel Ekonomi Ve Finans – Test 2 (50 Soru) 

Güncel Bilgiler Testi (25 Soru) 

Hukuk – Test 1 (50 Soru) 

Hukuk – Test 2 (50 Soru) 

İktisat – Test 1 (50 Soru) 

İktisat – Test 2 (50 Soru) 

İşletme Testi (50 Soru) 

Muhasebe Testi (50 Soru)

Bunların dışında işe başvuran kişinin karakteristik özelliğini anlamaya dayalı mülakat görüşmelerinde, yaratıcılık, ekip ruhuna yatkınlık, işverenle iletişimi, stres yönetimi, zor durumlardaki tavrı, neden bu mesleği seçtiği gibi sorular sorulur ve alınan yanıtlar işe alımda yönlendirici olur. Bu süreçte beden dili ve konuşması, dinleme ve anlama durumu da gözden geçirilmiş olur.

Bankaların kendi çalışma prensibine göre bu sınavların zorluk durumu değişkenlik gösterebildiği gibi, standart olarak her bankanın sorduğu sorular da tercih edilebiliyor. Ayrıca yabancı dil konusunda yapılacak olan sınavlar, piyasadaki “çıkmış soru” listelerinden farklı hazırlanıyor. Bu, yine bankanın genel olarak kendi belirleyeceği kriterlere göre birkaç aşamadan oluşabiliyor. 

Leave a comment

Uluslararası sınavlarda başarıya bir adım daha yaklaşın! Online Kayıt