Tıp İngilizcesi

Tıp İngilizcesi A1

Tıbbi terminoloji, tıbbi vakalara yaklaşım ve bu vakaların İngilizce tanım ve açıklamalarını içeren literatüre hakim olmak gibi esasları hedefleyen, dünya çapındaki gelişmelerle direkt bağlantılı olmayı sağlayan Tıp İngilizcesi A1 seviyesi eğitim programlarıyla temel seviyede bir yetkinlik kazandırır. A1 seviyesinden başarıyla geçen kişi gerekli durumlar çerçevesinde diğer seviyelere de kolaylıkla ilerleyebilir.
Tıp İngilizcesi A1 başlangıç seviyesinde, konulara ve terminolojiye yakınlaştıran daha sonrası için sağlam bir zemin hazırlayan eğitimleri içerir. Devamlılığına göre kişi geliştikçe, kendi gereksinimlerine ve hedeflediği kariyere göre ilerlemesini belirleyebilir.

Tıp İngilizcesi A2

Bu seviyede labaratuar test sonuçları ve tıbbi raporlar İngilizce dilinde çok daha kolay okunup yazılmaktadır. Dünyadaki kongreler ve tıp alanındaki yenilikler için bu seviyede bir İngilizce ile daha fazla yetkinlik kazanan kişi, kendini ve mesleki alanını rahatlıkla ifade edebilecek, akademik literatür okuyabilecektir. 

Tıp İngilizcesi A2 seviyesi sınav sonucuna göre bir üst aşamaya geçiş için sağlam bir zemin hazırlayan eğitimleri içerir. A2 seviyesinin sonucunu belirleyen sınava hazırlanan aday eş zamanlı olarak mesleğindeki gelişimini İngilizce olarak sağlama şansı bulur.

Tıp İngilizcesi B1

Tıp İngilizcesi B1 seviyesi İngilizce tıp için ileri bir seviyedir. Bu seviyedeki kişi mesleki becerisini ikinci bir dilin yetkinliği ile güçlendirme şansını elde eder. Tıp terminolojisini artık İngilizce kullanabilmekte, akademik yayınları rahatlıkla takip edebilmekle birlikte bu alanda yazma ve gelişim için uluslararası platformlardan yararlanma aşamasındadır.
Medikal terminoloji kullanarak uluslararası konferans ve tıp kongrelerinde kendi alanıyla ilgili sunum yapma, akıcı bir İngilizce ile tıbbi çalışmalarını zenginleştirebilmektedir. Uluslararası alanda çalışan diğer meslektaşları ile daha rahat ve yetkin bir iletişim kuran kişi tıbbi karar alma adına da kazanım elde eder.

Uluslararası sınavlarda başarıya bir adım daha yaklaşın! Online Kayıt